Animex otwiera nowoczesny zakład drobiarski w Polsce

WARSZAWA, Koryta, gm. Daszyna, pow. Łęczyca, dnia 7 września 2019 r. – Animex otworzył swój nowy zakład produkcji mięsa drobiowego w Polsce. Zakład w Daszynie jest jednym z najnowocześniejszych i najbardziej innowacyjnych w Europie. Cały projekt oraz jego realizacja są dziełem autorskim zespołu Animex. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom  zakład może pochwalić się technologią, która po raz pierwszy jest stosowana w Polsce.

Zakład w Daszynie ma powierzchnię 2,5 hektara i docelowo będzie zatrudniał 1000 osób. Natomiast w momencie osiągnięcia pełnej wydajności produkcyjnej, zakład będzie przetwarzał ponad 400 000 kurczaków dziennie. Nowy obiekt to nowe miejsca pracy i inne możliwości dla całego regionu, w tym producentów, rolników, dostawców i partnerów biznesowych Animexu.

O Animex Foods

Animex Foods jest największą na polskim rynku firmą mięsną, zatrudniającą ponad 9500 pracowników, która, specjalizuje się w produkcji mięsa wieprzowego i drobiowego oraz przetworów mięsnych. Posiada 11 zakładów mięsnych zlokalizowanych w: Szczecinie, Iławie, Morlinach, Ełku, Suwałkach, Starachowicach, Opolu, Kutnie (Zakłady K1, K2, K3, K4) oraz zakład pierzarski w Krakowie.