INFORMACJA PRASOWA

Warszawa, 9 Listopad, 2018

 

Smithfield Foods otrzymał zgodę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na przejęcie Pini Polonia

 

W nawiązaniu do wcześniejszych informacji, informujemy, że Smithfield Foods Inc. uzyskał zgodę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na zakup pozostałych udziałów spółki Pini Polonia.

Finalizacja transakcji nastąpi w ciągu najbliższych tygodni.

Przejęcie Pini Polonia uzupełni działalność Smithfield Polska w zakresie bardzo ważnego ogniwa w łańcuchu dostaw, dostarczając świeże mięso do zakładów przetwórczych Animex Foods, a także do innych odbiorców.

Transakcja zwiększy obecne zdolności Animex Foods do konkurowania na rynku europejskim, jako światowej klasy producenta mięsa świeżego oraz wyrobów mięsnych.

 

Kontakt dla mediów:

Andrzej Pawelczak, Rzecznik prasowy, Dyrektor ds. PR, Animex
E-mail: andrzej.pawelczak@animex.pl tel: 696 483 071

O Smithfield Polska Smithfield Polska zarządza spółkami: Animex Foods, Agri Plus I Agri Plus Pasze. Smithfield Polska zatrudnia ponad 9300 pracowników i współpracuje bezpośrednio z ponad 2300 polskimi hodowcami trzody chlewnej. Smithfield Polska należy do Smithfield Foods Inc. będącego częścią WH Group.

O Pini: Grupa Pini składa się z ze spółek, posiadających zakłady we Włoszech, na Węgrzech i w Polsce. Pini Polonia, będący przedmiotem ww transakcji to zakład zlokalizowany w Kutnie, w Polsce.