Clean Up Day jest wydarzeniem promującym i przybliżającym młodym ludziom zagadnienie ochrony środowiska. Jest organizowany przez Animex we wszystkich zakładach produkcyjnych od ponad 10 lat.

Po raz drugi zakłady Animex Kutno Sp. z o.o. Oddział K1 i K2,  zorganizowały 26 kwietnia w  Parku im. R. Traugutta Clean Up Day, połączony z międzynarodową kampanią „Sprzątanie Świata”.

Do udziału w wydarzeniu zaproszona została młodzież szkolna z dwóch kutnowskich szkół: Szkoły Podstawowej nr 1 oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 w Kutnie. Po sprzątnięciu wyznaczonych obszarów przez uczestników akcji, odbył się grill, w czasie którego serwowano kiełbasy z oferty Animex prosto z food trucka.

Odbył się panel edukacyjny dla dzieci prowadzony przez animatorów. W ramach nagród za udział w wydarzeniu przekazano uczestnikom akcji Clean Up także nagrody – gadżety z logo Animex.

Clean Up Day był wyjątkową okazją do poszerzenia wiedzy z zakresy ochrony środowiska oraz do świetnej zabawy we wspólnym gronie.

CleanUpDay2 CleanUpDay3 CleanUpDay4 CleanUpDay5