W listopadzie 2018 r., w Oddziale Animex Foods w Krakowie odbyło się spotkanie przedstawicieli Animexu  z himalaistami – Piotrem Snopczyńskim i Rafałem Fronią, uczestnikami zimowej wyprawy na K2

Animex partnerem Zimowej Wyprawy na K2

W 2017 r., Animex Foods Oddział w Krakowie podjął współpracę z Polskim Związkiem Alpinistycznym. Stając się częścią grupy wsparcia technicznego dla himalaistów,  przekazał na poczet wyprawy 50 kg wysokiej jakości, polskiego gęsiego puchu. Puch posłużył jako wypełnienie kurtek i śpiworów himalaistów.

Jak wiadomo, celem wyprawy himalaistów było pierwsze w historii wejście na wierzchołek K2 (8.611m). Pomimo walki z przeciwnościami podczas wyprawy, celu nie udało się zrealizować. Planowane jest kolejne wejście na K2,  w którym będą brali udział także ponownie Rafał Fronia i Piotr Snopczyński.

Himalaiści o puchu z Animexu

Podczas spotkania w siedzibie Animex Foods, himalaiści mieli okazję podzielić się swoimi wspomnieniami z wyprawy na K2. Jak powiedział Piotr Snopczynski, żaden z  użytkowanych w poprzednich wyprawach  śpiworów nie miał tak doskonałej izolacji i nie trzymał tak dobrze ciepła. Według Rafała Froni używane podczas wyprawy produkty z puchem z Animexu dały najwyższy poziom komfortu i zabezpieczenie przed zimnem.

Współpracujemy z najlepszymi

Himalaiści wyrazili chęć dalszej współpracy z Animexem, wskazując na potrzebę posiadania podczas kolejnej wyprawy na K2 nie tylko najwyższej jakości  puchu,  ale także  wysokiej jakości żywności produkowanej przez Animex.

Himalaisci_1

Himalaisci_2