W listopadzie 2018 r., w Oddziale Animex Foods w Krakowie odbyło się spotkanie przedstawicieli Animexu  z uznanymi polskimi himalaistami – Piotrem Snopczyńskim i Rafałem Fronią.

Piotr Snopczyński to himalaista, ratownik GOPR, instruktor, kierownik bazy w Narodowej Zimowej Wyprawie na K2 2017/2018.
Rafał Fronia był uczestnikiem wielu wypraw w góry najwyższe, w tym Narodowej Zimowej Wyprawy na K2, zimowej wyprawy na  Broad Peak, Nanga Parbat, Dhaulagiri, Pik Lenina,  Baruntse, Gasherbruma II. Jest ponadto kartografem i  pisze książki.

Animex partnerem Zimowej Wyprawy na K2

W 2017 r., Animex Foods Oddział w Krakowie podjął współpracę z Polskim Związkiem Alpinistycznym. Stając się częścią grupy wsparcia technicznego dla himalaistów,  przekazał na poczet wyprawy 50 kg wysokiej jakości, polskiego gęsiego puchu. Puch posłużył jako wypełnienie kurtek i śpiworów himalaistów.
Celem wyprawy himalaistów było pierwsze w historii wejście na wierzchołek K2 (8.611m). Pomimo walki z przeciwnościami podczas wyprawy, celu nie udało się zrealizować. Planowane jest kolejne wejście na K2,  w którym będą brali udział także ponownie Rafał Fronia i Piotr Snopczyński.

Himalaiści o puchu z Animexu

Podczas spotkania w siedzibie Animex Foods, himalaiści mieli okazję podzielić się swoimi wspomnieniami z wyprawy na K2 i przekazać swoje wrażenia związane z użytkowaniem puchu z Animexu. Zdaniem himalaistów śpiwory i odzież rewelacyjnie spełniły swoje zadanie. Jak powiedział Piotr Snopczynski, żaden z poprzednio użytkowanych śpiworów nie miał tak doskonałej izolacji i nie trzymał tak dobrze ciepła. W tak ekstremalnych warunkach i na takich wysokościach sprawdzają się tylko najlepsze produkty i puch z Animexu w stu procentach spełnił swoją rolę. Według Rafała Froni używane podczas wyprawy produkty z puchem z Animexu dały najwyższy poziom komfortu i zabezpieczenie przed zimnem.  Zdaniem himalaistów puch to prawdziwy cud natury.

Współpracujemy z najlepszymi

Himalaiści wyrazili chęć dalszej współpracy z Animexem, wskazując na potrzebę posiadania żywności dobrej jakości podczas kolejnej wyprawy na K2.
Według nich, na tak dużych wysokościach nie sprawdza się żywność liofilizowana. Najlepsza to taka, którą można szybko przygotować i odgrzać w ekstremalnych warunkach oraz zbliżona do żywności spożywanej na co dzień, więc idealne byłyby dla nich produkty Animexu.
Spotkanie było niepowtarzalną okazją do poznania świata himalaizmu „od kuchni” oraz do usłyszenia wielu ciekawych, nieznanych większości z nas historii i anegdot związanych z wyprawami w góry.
Himalaiści mogli zobaczyć też fabrykę puchu w Dobczycach, zapoznając się z tajnikami produkcji tego wyjątkowego, użytkowanego podczas wyprawy na K2 puchu.
Zadowolenie czołowych polskich alpinistów z użytkowania produktów Animexu wskazuje na bezkonkurencyjną, najlepszą jakość produkowanego w Oddziale Animex Foods w Krakowie polskiego puchu gęsiego.
Animex współpracuje z najlepszymi i najlepsi chcą współpracować z nami!

Himalaisci_1

Himalaisci_2