Animex po raz kolejny był obecny podczas Dnia Rolnika w Kutnie. Impreza odbyła się 16 czerwca w Agromie i zgromadziła społeczność Kutna, władze lokalne, media oraz osoby spoza powiatu.

Partnerami Dnia Rolnika organizowanego przez Agromę były między innymi Agencja Rozwoju Regionu Kutnowskiego S.A., Województwo Łódzkie oraz Animex.

Honorowy patronat objął Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber. Podczas wydarzenia zostały zaprezentowane maszyny rolnicze i narzędzia ogrodnicze. Odbywały się pokazy kulinarne. Nie zabrakło też koncertu disco – polo.

Animex oferował uczestnikom Dnia Rolnika swoje produkty – kiełbasy Morlińskie z grilla, które serwowano bezpośrednio z food trucka. Propozycja kulinarna Animexu cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczestników wydarzenia.

Dzień Rolnika to impreza o charakterze powiatowym. Jej głównym celem jest zwiększenie wiedzy i świadomości społeczeństwa o potencjale lokalnego rolnictwa, pokazanie jego walorów i integracja środowisk rolniczych Powiatu Kutnowskiego.

Dzień Rolnika