Animex Foods Oddział w Krakowie podjął współpracę z Polskim Związkiem Alpinistycznym. Stając się częścią grupy wsparcia technicznego dla polskich himalaistów,  przekazał na poczet wyprawy 50 kg wysokiej jakości, polskiego gęsiego puchu. Puch posłużył jako wypełnienie kurtek i śpiworów himalaistów.  

W dniu 29 grudnia 2017 roku polscy himalaiści rozpoczęli swoją wyprawę na K2. Narodowa Zimowa Wyprawa odbywa się pod hasłem „#K2dlaPolaków”. Jej celem będzie pierwsze w historii wejście na wierzchołek K2 (8.611m).

O WYPRAWIE

Zimowa próba zdobycia K2 jest jedną z największych ekspedycji wysokogórskich w historii Polski. Daje szansę Polakom na największe, globalne osiągnięcie w dziejach światowego himalaizmu. Partnerem strategicznym wyprawy jest należąca do Totalizatora Sportowego marka LOTTO oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki które przekazało na ten cel 1 000 000 zł.
Podczas zimowej wyprawy na K2, ekipa polskich himalaistów będzie wspinać się południowo-wschodnim filarem, tzw. drogą Basków, nazywaną też drogą Cesena. Prowadzi ona filarem między drogą Kukuczka-Piotrowski a Żebrem Abruzzi – którym polscy himalaiści próbowali wchodzić latem 2016 roku – i łączy się z Żebrem Abruzzi na Ramieniu, między tzw. Czarną Piramidą i Szyjką.

WSPÓŁPRACUJEMY Z NAJLEPSZYMI

Współpraca jaką nawiązaliśmy z  Polskim Związkiem Alpinistycznym jest dla nas wyjątkowo ważna ze względu na zaufanie, jakim obdarzono nasze produkty, doceniono nasze doświadczenie i profesjonalizm. Możliwość udziału w tak wyjątkowym wydarzeniu sportowym wskazuje na ciągłe dążenie do rozwoju w Animex Foods i zdobywanie szczytów w biznesie i poza nim.
Wspierając zdeterminowanych i utalentowanych polskich sportowców udowadniamy, że nie obce  nam są ciężka praca, wyzwania i profesjonalizm.

 Animex-K2

Kontakt dla mediów:
Andrzej Pawelczak, Rzecznik Prasowy, Dyrektor ds. PR, Animex
email: andrzej.pawelczak@animex.pl, tel.kom:+48 696 483 071