Informacja Prasowa 

07 wrzesien, 2019

WARSZAWA, Koryta, gm Daszyna, pow. Łęczyca, dnia 7 września 2019 r. – Animex otworzył swój nowy zakład produkcji mięsa drobiowego w Polsce. Obiekt o nazwie Animex K3 jest jednym z najnowocześniejszych i najbardziej innowacyjnych w Europie. Cały projekt oraz jego realizacja są dziełem autorskim zespołu Animex. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom  zakład może pochwalić się technologią, która po raz pierwszy jest stosowana w Polsce.

Zakład Animex K3 ma powierzchnię 2,5 hektara i docelowo będzie zatrudniał 1000 osób. Natomiast w momencie osiągnięcia pełnej wydajności produkcyjnej, zakład będzie przetwarzał ponad 400 000 kurczaków dziennie. Nowy obiekt to nowe miejsca pracy i inne możliwości dla całego regionu, w tym producentów, rolników, dostawców i partnerów biznesowych Animexu.

W ponad 60-letniej swojej historii w Polsce, Animex zainwestował znaczne środki w produkcję i przetwórstwo mięsa  szczególnie w przeciągu ostatnich 20 lat. Inwestycje te przyniosły wiele korzyści  dla polskiej gospodarki,  rolnictwa i branży żywnościowej, a także lokalnych społeczności, w których działa Animex.
O Animex Foods

Animex Foods jest największą na polskim rynku firmą mięsną, zatrudniającą ponad 9500 pracowników, która, specjalizuje się w produkcji mięsa wieprzowego i drobiowego oraz przetworów mięsnych. Posiada 11 zakładów mięsnych zlokalizowanych w: Szczecinie, Iławie, Morlinach, Ełku, Suwałkach, Starachowicach, Opolu, Kutnie (Zakłady K1, K2, K3, K4) oraz zakład pierzarski w Krakowie.

Kontakt:
Andrzej Pawelczak, Rzecznik Prasowy, Dyrektor ds. PR, Animex
Tel: 696 483 071
andrzej.pawelczak@animex.pl