Animex Foods Oddział w Krakowie podjął decyzję o wsparciu wystawy o Japonii. Jako mecenas wydarzenia wsparł finansowo jego organizację. Ponadto Animex dostarczył wyroby pościelowe, które posłużyły jako elementy wystawy.

O JAPONII W POLSCE  –  INTERAKTYWNA WYSTAWA

Wystawa odbywa się w dniach 03.09.2017 r – 28.01.2018 r., w muzeum Manggha w Krakowie. Celem dotacji dla muzeum jest wspieranie kultury japońskiej oraz jej propagowanie w naszym kraju.

Wystawa „Japońska układanka” to unikalna możliwość wycieczki przez geografię, demografię, religię i symbole. Zwiedzający są na każdym etapie angażowani w poznawanie tego wyjątkowego kraju. Znajdą tu informacje dotyczące świąt, kuchni i tkanin, a w dalszej kolejności świata kaligrafii i japońskiego papieru. Można się także zapoznać z kulturą, życiem codziennym, w tym m.in. grami – tymi tradycyjnymi i współczesnymi – oraz komiksami,  z których Japonia słynie.  Ostatnia część wystawy to wejście w przestrzeń tradycyjnego japońskiego domu, z werandą wychodzącą na kamienny ogród zen.

W trakcie wizyty w muzeum goście mogą ponadto przymierzyć yukatę, spróbować własnych sił w kaligrafii, pospacerować w skarpetkach po matach tatami i zdobyć komplet pieczątek. Spędzenie na wystawie dłuższej chwili pozwoli wypleść bransoletę metodą kumihimo, zapoznać się z zasadami pałeczkowego savoir vivre’u lub pograć na Playstation. Podczas zwiedzania można wziąć udział w wielu zadaniach praktycznych, bezpośrednio angażujących widza. Są wśród nich warsztaty kaligrafii, przygotowywania słodyczy wagashi, odbijania własnych drzeworytów czy tworzenia papierowych laleczek washi ningyō.
 

PUCH NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI –  POLSKI AKCENT W JAPONII 

Rynek japoński jest dla Animexu wyjątkowo bliski dzięki wieloletniej i satysfakcjonującej współpracy. Kontrahenci docenili doświadczenie i staranny proces produkcji puchu. To polski puch gęsi uznali za najlepsze wypełnienie dla wyrobów pościelowych i ubrań outdoor.

mangha zdjęcie

Kontakt dla mediów:
Andrzej Pawelczak, Rzecznik Prasowy, Dyrektor ds. PR, Animex
email: andrzej.pawelczak@animex.pl, tel.kom:+48 696 483 071