Po raz kolejny tygodnik „Wprost” nagrodził najlepsze firmy sektora rolno – spożywczego w Polsce. W rankingu Złota Setka Polskiego Rolnictwa wziął udział Animex. W dniu 16 grudnia 2018 r. w Warszawie odbyła się uroczysta Gala, w której wziął udział Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski oraz najwięksi przedstawiciele branży.

Animex Foods został wyróżniony statuetką „Orły Wprost” za zajęcie I-szego miejsca w rankingu „Złotej 100 Polskiego Rolnictwa” w kategorii:  producenci żywności. Drugie i trzecie miejsce zajęły odpowiednio: Grupa Azoty i Cargill Poland.
W rankingu „Wprost”, pokazującym potencjał polskiego rolnictwa znalazły się też inne kategorie, w których Animex Foods i Agri Plus Sp. z o.o. zdobyły zwycięstwo.
Animex Foods zdobył pierwsze miejsce w kategorii „przetwórcy żywności”, a Agri Plus Sp. z o.o. było najlepsze w kategorii „hodowcy i ubojnie”.

Ranking „Wprost” przygotowano na podstawie analizy największych spółek branży rolniczej. Brano pod uwagę głównie wskaźniki finansowe takie jak: : przychody i zyski uzyskane za ostatnie dwa lata, profil działalności firmy, regularność składania sprawozdań finansowych.

ZlotaSetka_2

ZlotaSetka_1