Dzięki pomocy finansowej udzielonej m.in. przez Animex Foods, Zespół Opieki Zdrowotnej
w Łęczycy zakupił dwa urządzenia Airvo 2 wspierające leczenie pacjentów z niewydolnością oddechową spowodowaną m.in. skutkami COVID-19.

Pozyskanie sprzętu było możliwe dzięki bliskiej współpracy Animex Foods z fundacją Dobry Szpital wspierającą statutowo szpital oraz pacjentów placówki.

- Zakup urządzeń ma dodatkowy wymiar, nie tylko ten finansowy. Stanowi on również moralne wsparcie dla personelu obserwującego, że ich trud i wysiłek jest zauważany i doceniany przez Darczyńców – podkreśla Dyrektor ZOZ w Łęczycy Krzysztof Kołodziejski.

- Z dumą możemy brać udział w przekazaniu sprzętu dla placówki w Łęczycy. To dla nas istotne wydarzenie, gdyż widzimy jak ważne jest obecnie wspieranie jednostek medycznych w naszym regionie – mówi Dyrektor Zarządzający Zakładu Animex Foods K3 Grzegorz Warejko.

Urządzenie Airvo 2 wykorzystuje m.in. wbudowany generator przepływu oraz ultradźwiękowy czujnik tlenu przeznaczony do prowadzenia donosowej terapii wysokoprzepływowej.
W zależności od potrzeb pacjenta sprzęt może dostarczyć do 100% tlenu.

- Odpowiedzialność społeczna w wymiarze lokalnym, to nie tylko wsparcie finansowe
lub produktowe w różnych miejscach, ale także uważne wsłuchiwanie się w potrzeby mieszkańców regionów związanych z naszą działalnością
– zaznacza Dyrektor ds. Public i Government Relations Animex Foods Łukasz Dominiak.

- Każdy dzień epidemii wiąże się z ogromną pracą, poświęceniem i ryzykiem pracowników służby zdrowia. Na szczęście okazuje się, że nie są w tej walce osamotnieni, dzięki ludziom
o wielkich sercach, które w miarę możliwości wspierają ten codzienny trud
– dodaje Prezes fundacji Dobry Szpital Małgorzata Raczkiewicz.

Ze względu na przekształcenie Kutnowskiego Szpitala Samorządowego w jednostkę jednoimienną zajmującą się osobami, u których stwierdzono zakażenie wirusem SARS-CoV-2, ZOZ w Łęczycy udziela pomocy mieszkańcom nie tylko powiatu łęczyckiego, lecz również powiatu kutnowskiego.

Szpital-Daszyna